Ohlédnutí za animátorským plesem a brigádou animátorů

12 Lis 2015
Událost: 

Animátorský ples a brigáda animátorů - akce, která se stala již legendární. Setkání všech možných i nemožných běhů animátorských! Letos v komorním podání za účasti dvaceti mladých, nadšených, perspektivních, ambiciózních animátorů. :) První den proběhlo seznámení mezi sebou, včetně úvodní lotroviny - zdravotní prohlídky, zda jsme dostatečně vybaveni k účasti na prácaplesu, poté hurá na večeři a večerní ztišení v kapli, kde jsme měli možnost poděkovat, čeho si vážíme ve své práci s mládeží a následně svá díkuvzdání napsali na lísteček papíru, která jsme další den přinášeli jako dary na mši.

Druhý den začíná (!) krutým vstáváním v sedm hodin, následuje ranní ztišení v kapli, opulentní snídaně a dlouho očekávané rozdělení prací. Možností nepřeberných! Nasazení zábran na okna v tělocvičně, úklidy od podlahy až na střechy, záplatování pohovek, natírání konstrukcí, zušlechťování okolí křovinořezem, mužná práce s motorovou pilou a mnoho, mnoho dalšího! Neopomeňme na záslužnou činnost kuchyňské úderné jednotky! Úchvatný oběd překonal naši fantazii, která se následně rozvinula v podobě odpočinku a sbírání sil na odpolední činnosti a mši, ale také na večerní plesání a juchání.

Během oběda se oslavily Georgovy narozeniny, během nichž George omládl o pár let neboť 47 ,,hoblů" bylo nad naše fyzické možnosti. Večerní párty byla uváděna Pavlem Jakubcem a Bárou Žádníkovou. Jejich úvodní ,,rozehřívačky" Vám tak úžasně pomotaly nejen hlavu, ale i nohy, takže byla (naštěstí) příležitost zopakovat si známé tance a naučit se i další složité kreace. Taneční zábava probíhala dlouho do noci, za bujarého veselí, povídání a příležitostí poznávat se s ostatními.

Nedělní ráno bylo.. Dlouhé.. Ranní zástupy nevyspaných zombies se ploužily na snídani a co teprve na mši! Zívaly celé Pardubice! Následovalo uklízení, balení a..oběd.  Ó jaká slast! Podávala se svíčková a kalorická bomba v podobě zmrzliny přelitá borůvkami.. A to byla sladká tečka za nádherným víkendem, který jsme mohli prožít v nejlepší společnosti-byl s námi On, jeho Syn, Duch Svatý, Don Bosco, všichni naši křestní a biřmovací patroni. ;) A výzva pro Vás, přijeďte na příští aniples! (autor článku se omlouvá, že má souvětí jako Hrabal)

Jan Hladík