Putování se sv. Jiřím

11 Kvě 2016

23.4. uspořádal Salesiánský klub mládeže již třetí pouť pro rodiny s dětmi.  Tentokrát pořadatelé zvolili poutním místem kostel sv. Jana Křtitele v Podskale u Chrasti, kde sloužil mši P. Ondřej Matula SBD, který připravil pro děti poutavé kázání o sv. Jiří.

Symbolika sv. Jiří provázela poutníky po celou dobu cesty. Poutníci si mohli vyzkoušet kolik sil je potřeba k poražení draka, nakrmit koně sv. Jiří, sestavit meč a štít nebo složit oslavnou báseň pro tohoto světce, který je na závěr jejich cesty pasoval na rytíře. Děti za každý splněný úkol, který symbolizoval jednu z cností obdrželi kartičku se svatojířským motivem, které na konci poutě vyměnili za svatojířský odznak statečnosti.

Na konci cesty čekal na všechny táborový oheň, u kterého jsme občerstvili naše unavené údy a sdělili si zážitky z celého dne.  Nejkrásnější odměnou pro organizátory byl celkový počet účastníků. Sešlo se nás dohromady 48, tak vysoký počet poutníků dokázal vytvořit nádhernou atmosféru a je motivací pro organizátory, aby ve své práci pokračovali i nadále.  V kuloárech se již proslýchá, že další pouť se chystá na začátku dalšího školního roku. Máme se tedy přes prázdniny na co těšit!